Nie masz produktów w koszyku.

Wartość: 0,00 zł
Wybierz pojazd

PRZYGOTUJ SAMOCHÓD NA JESIEŃ

Szanowni Państwo,

Za oknami jesień. Dni coraz krótsze i pada coraz częściej, a to oznacza że warunki jazdy pogorszyły się zauważalnie. Zapraszamy do przeczytania naszego krótkiego poradnika, w którym podpowiadamy na które elementy w naszym samochodzie należy zwrócić jesienią szczególną uwagę.

WYCIERACZKI

Pamiętajmy o regularnej wymianie wycieraczek. Gdy rocznie przejeżdżamy ok. 30000 km, powinniśmy dokonać wymiany co 6 miesięcy. Gdy nasz przebieg roczny oscyluje wokół 15000 km – raz na rok. W trakcie eksploatacji pióra ścierają się w wyniku tarcia, co powoduje powstawania smug na szybach, które mocno ograniczają widoczność. Gdy zauważymy takie zjawisko, wycieraczki trzeba wymienić natychmiast. O pióra warto zresztą dbać. Regularne usuwanie zanieczyszczeń, które osadzają się na piórach wycieraczek przedłuża ich żywotność.

OŚWIETLENIE

Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu reflektorów, poprawia to widoczność zwłaszcza w nocy i przy złej pogodzie. A żarówki (bądź żarniki) wymieniajmy zawsze parami. Dzięki temu zapewnimy równomierne oświetlenie drogi. Ponadto bardzo często żarówki przepalają się jedna po drugiej, stąd unikniemy podwójnej pracy. Bardzo ważne jest też ustawienie świateł. Źle ustawione reflektory niedostatecznie oświetlają drogę i mogą oślepiać innych uczestników ruchu drogowego. Aby zapewnić sobie bardzo dobrą widoczność drogi w nocy, polecamy zastąpić standardowe żarówki halogenowe jaśniejszymi, dającymi więcej światła bądź takimi, których barwa jest bardziej zbliżona do światła białego.

UKŁAD ZAPŁONOWY

Okres jesienny to dobry sprawdzian dla układu zapłonowego. Jeśli zauważamy nieco utrudniony poranny rozruch auta, nierówną pracę silnika czy też szarpnięcia bądź inne problemy przy przyspieszaniu, jedną z głównych przyczyn takiego zachowania mogą być niesprawne elementy układu zapłonowego: świece, przewody lub cewki. Pamiętajmy, aby świece (zarówno zapłonowe, jak i żarowe) wymieniać tylko i wyłącznie w kompletach. Dobrze przy wymianie świec jest też wymienić cewki, chyba że ich wymiana nastąpiła relatywnie niedawno.

Zachęcamy Państwa do samodzielnej kontroli ww. układów w okresie jesiennym oraz do wymiany potrzebnych elementów. Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na produkty renomowanej firmy Bosch, która ma w swojej ofercie pełny wybór wysokiej klasy wycieraczek do wszystkich marek i modeli jeżdżących po naszych drogach; bardzo szeroki zakres żarówek halogenowych i żarników ksenonowych oraz bogatą ofertę elementów układu zapłonowego. Zapraszamy!