Niemiecki koncern ZF powstał w 1915 roku. Początkowo dostarczał on koła zębate oraz skrzynie biegów do powietrznych statków Zeppelin, ale szybko poszerzył on zakres swoich produktów o skrzynie biegów do samochodów takich marek jak BMW, Mercedes-Benz czy Horch. Po Drugiej Wojnie Światowej koncern kontynuował z sukcesami swój rozwój, będąc stałym dostawcą części dla takich marek jak Aston Martin, Lotus, BMW czy Peugeot. W 1984 roku ZF kupuje spółkę Lemfoerder Metallwaren, dzięki czemu poszerza on portfolio swoich produktów o układy zawieszenia i przeniesienia napędu. W 2001 dochodzi do kolejnej wielkie akwizycji - w ramy koncernu wchodzi marka Sachs.

W ubiegłym roku dochodzi o kolejnej, historycznej fuzji. ZF łączy się z marką TRW tworząc  jedną z największych potęg na rynku części zamiennych. Obecnie w skład koncernu wchodzą następujące marki: Sachs (amortyzatory, sprzęgła), Lemfoerder (elementy zawieszenia i układu kierowniczego), TRW (układy hamulcowe, elementy zawieszenia, amortyzatory, układy kierownicze). Wspólnym mianownikiem wszystkich tych marek jest bezkompromisowa, najwyższa jakość dzięki czemu poszczególne referencje są szeroko wykorzystywane przez wiodących producentów samochodów na pierwszy montaż.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo pełny zakres części produkowanych przez koncern ZF. Jak zawsze, w atrakcyjnych cenach, i z pełną ochroną gwarancyjną producenta. Zapraszamy!