Oferta sklepu CarParts.com.pl została zintegrowana z katalogiem TecDoc, będącym największą na świecie bazą części zamiennych. Dzięki tej integracji wszystkie części samochodowe dostępne w naszej ofercie są bardzo dokładnie opisane, co bardzo ułatwia dobór części. Zapraszamy do przeczytania kilku porad, jak szybko i sprawnie można znaleźć części do Państwa auta.

Najczęściej wybieraną i chyba najlepszą opcją jest po prostu wyświetlenie wszystkich dostępnych części do naszego auta. W prawym górnym rogu należy wybrać po kolei: markę, model oraz silnik i kliknąć przycisk SZUKAJ, a następnie CZĘŚCI ZAMIENNE. Teraz wystarczy już tylko odnaleźć pasującą część w odpowiedniej kategorii z rozwijanego menu po lewej stronie. W polu OPIS PRODUKTU znajdziecie Państwo dane dot. konkretnej części, a w polu POJAZDY można sprawdzić czy dana część pasuje do Państwa samochodu. UWAGA: niektóre z części mają w nazwie podany model/kilka modeli aut, których pasują, np. FILTR OLEJU VW 1,4 BORA/POLO. Proszę się nie sugerować, jeśli w nazwie skróconej nie ma Państwa samochodu. Sam fakt, że produkt wyświetlił się w ofercie, znaczy że będzie on pasował. Proszę pamiętać, że dane części mogą być użyte nawet w kilkunastu samochodach bardzo różnych producentów.

Kolejnym sposobem jest użycie dowolnego numeru części, której Państwo poszukujecie. Może to być albo numery oryginału, tzw. OEM, bądź numer części konkretnego producenta. Wystarczy, że wpiszecie Państwo którykolwiek z ww. numerów w polu SZUKAJ, a po chwili wyszukiwarka wyświetli wszystkie dostępne w naszym sklepie referencje, dzięki czemu będziecie Państwo w stanie wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Można również skorzystać z wyszukiwania kontekstowego i wpisać po prostu nazwę szukanej części wraz z modelem samochodu, np „filtr oleju opel astra g 1.6”. Wyszukiwarka wyświetli wtedy wszystkie części, których nazwy zawierają składowe powyższego wyrażenia. Warto jednak pamiętać, że ten sposób wyszukiwania nie jest tak precyzyjny, jak powyższe i zawsze warto sprawdzić czy dana część pasuje do Państwa samochodu czytając dokładnie opis oraz sprawdzając pole POJAZDY.

Proszę też pamiętać, że w razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami (22) 649-49-49 i 500-700-649 lub mailowy: zamowienia@carparts.com.pl gdzie uzyskacie Państwo porady oraz weryfikację czy dane części będą pasować do Państwa pojazdu.